czech english

Co je DooWop?

DooWop je vokální žánr, založený na rhythm and blues, který se vyvinul v afroamerických komunitách ve 40. letech 20. století a byl populární během padesátých a šedesátých let minulého století. Vyznačuje se především používáním kombinací slabik a popěvků bez hlubšího smyslu jako vokálů, které doprovázejí sólového zpěváka. Tento žánr se vyvinul na ulicích velkých měst jako New York, Philadelphia, Chicago, Los Angeles, Baltimore či Pittsburgh. V té době jste mohli na ulici vídat skupinky zpěváků, které zpívaly písně pouze za pomoci svých hlasů a mělo to neuvěřitelnou energii. Tento jemný, sametový styl byl jeden z nejvíce známých pop-R&B orientovaných stylů padesátých a šedesátých let.

Žánrem se inspirovali Dion & The Belmonts, The Cadillacs, The Drifters, The Platters, Frank Zappa And The Mothers Of Invention.

Dá se říci, že Dum Doobie Doobie Band v 50. a 60. letech trochu zamrzl a hraje písně výhradně z této doby. Do svého repertoiru zařazujeme nejen známé fláky z tohoto období, ale i méně známé skvosty, které dělají čest svému žánru.

http://www.youtube.com/watch?v=TWdtgwBZ0BM